Gjatë ditës së sotme në Kosovë do të ketë reshje të shiut, të cilat do të vazhdojnë edhe të dielën, e që paralajmërohen edhe përmbytje në disa zona të vendit.

Temperaturat e ajrit në fundjavë do të mbesin të larta, e javën e ardhshme në rënie. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4 gradë Celsius deri në -5 gradë Celsius.

Ndërsa, nga e hëna në Kosovë pritet të mbajë mot i ftohtë dhe me borë.