Sot do të vazhdojë programi i ditës së martë sa i përket grupeve A, C dhe D në Ligën e Kombeve.

Të gjitha ndeshjet do të startojnë me fillim nga ora 20:45, dhe disa nga përballjet më interesante janë ato Kroaci-Portugali, dhe Spanjë-Gjermani.

Më poshtë është i bashkangjitur programi për ndeshjet që do të zhvillohen sot.

Grupi A

Kroaci – Portugali 21:45 (Polud)

Francë – Suedi 21:45 (Stade de France)

Spanjë – Gjermani 21:45 (Estadio de La Cartuja)

Zvicër – Ukrainë 21:45 (Swissporarena)

Grupi C

Luksemburgu – Azerbajxhani 21:45 (Stade Josy Barthel)

Mali i Zi – Qipro 21:45 (Pod Goricom)

Grupi D

Andorra – Letonia 21:45 (Estadi Nacional)

Gjibraltar – Lihtenshtajni 21:45 (Victoria Stadium)

Malta – Ishujt Faroe 21:45 (Ta’Qali National Stadium)