Katër ndeshje në dy termine

Katër ndeshje në dy termine

Sot në kuadër të Kampionatin Botëror të Futbollit ”Rusi 2018” do të  zhvillohen katër ndeshjet e radhës së grupit A dhe B.

Për dallim nga ditë tjera kur ndeshjet zhvilloheshin në tri termine, sot do të mbahen katër ndeshje dhe në dy termine.

Dy ndeshje do të zhvillohen nga ora 16:00 dhe dy nga ora 20:00, shkruan rtv21.tv

Nga ora 16:00 do të zhvillohet ndeshja Arabi Saudite – Egjipt dhe Uruguai – Rusia, ndërsa

Nga ora 20:00 do të takohen Irani dhe Portugalia dhe Spanja dhe Maroku.

Në grupin A kanë nga 6 pikë, ndërsa në grupin B, Spanja dhe Portugalia kanë nga 4 pikë./21Media