Janë mbyllur të gjitha ndeshje e sotme të Ligës së Kombeve ku u zhvilluan disa ballafaqime shumë interesante.

Padyshim se njëra nga ndeshjet kryesore ishte ajo ndërmjet Spanjës dhe Gjermanisë, por e cila në fakt i takoi krejtësisht spanjollëve të cilët e deklasuan Gjermanin me rezultat 6-0.

Golat për Spanjën u realizuan nga Torres (3), Torrez dhe Oyarzabal.

Një ndeshje interesante u zhvillua ndërmjet Kroacië dhe Protugalisë ku këta të fundit triumfuan 2-3 pas një përmbysje të rezultatit.

Ndërkohë që Franca e mposhti Suedinë me rezultat 3-2.