Spanja shënoi dy gola të shpejtë në përballjen me Kosovën.

Golin e parë e shënoi Dani Olmo në minutën e 34’ dhe më pas edhe sulmuesi i Manchester City, Ferran Torres, në minutën e 36’.

Në këtë ndeshje, “Dardanët” vinë pas një humbje 3-0 në shtëpi nga Suedia, teksa do synojnë të bëjnë më mirë përball “Stuhisë së Kuqe”, në takimin që zhvillohet në stadiumin “La Cartuja” në Sevilla./21Media