Ajo festoi vitin e ri me kolegët e saj. Christine Angelica Dacera 23-vjeçe tani ka vdekur. A u përdhunua dhe a u vra stjuardesa filipinase?.

Në prag të Vitit të Ri, 23 vjeçarja u gjet pa ndjenja në një vaskë hoteli në Makati City (Manila) dhe vdiq më vonë në një klinikë. Në një raport të parë të autopsisë u tha se shkaku i vdekjes ishte një aneurizëm (arterie e zgjeruar), transmeton rtv21.tv.

Por familja e Christine urdhëroi një raport të dytë, duke dyshuar për një fshehje. Sepse sipas CNN, në raportin e parë nuk përmendte që 23-vjeçarja kishte “prerje dhe spermatozoidë në organet gjenitale” dhe gërvishtje në duar dhe këmbë, siç konfirmuan hetuesit.

Raportohet se ajo u përdhunua nga 11 burra.

U kërkua që të verifikohet edhe nëse viktima ishte e droguar./21Media

Pamjet e kamerave nga hoteli tregojnë 23 vjeçaren në mbrëmjen e saj të fundit e rrethuar nga burrat