Sulmuesi anglez do t’i jap fund aventurës me The Reds

Sulmuesi anglez do t’i jap fund aventurës me The Reds

Daniel Sturridge do të largohet nga skuadra e Liverpoolti, pjesë e së cilës është tash e gjashtë vite.Sulmuesi 29-vjeçar, që shpesh ka pasur probleme fizike, kërkon një eksperiencë të re, por me një trajner që ka punuar më parë.

Bëhet fjalë për Brendan Rodgers. Ky i fundit e konsideron Sturridge si përforcimin ideal për sulmin e Leicester Cityt, teksa një operacion i tillë është i favorshëm për “Dhelprat”, pasi lojtari është në fund të kontratës me Liverpoolit dhe do të largohet si futbollist i lirë.