28 vjeçari kërkohej edhe nga Newcastle dhe Inter

28 vjeçari kërkohej edhe nga Newcastle dhe Inter

Daniel Sturridge ka kaluar testet mjekësore dhe ka finalizuar kalimin e tij tek West Bromwich Albion nga Liverpool, në huazim deri në fund të sezonit.

Klubi i Alan Pardew e eliminuan Liverpoolin nga kupa FA gjatë fundjavës, e për shërbimet e sulmuesit anglez gjatë këtij gjysmë sezoni do të paguajnë 2 milionë euro si dhe pagën e plotë prek 120 mijë funtevem shkruan rtv21.tv.

Sulmuesi zgjodhi WBA-në para Newcastle United e Interit./21Media