Pas ndeshjeve të raundit 33-të, situata është e qartë në ligën e dytë gjermane.

Arminia Bielefeld ka kohë që ka siguruar një vend në Bundesligë si skuadra e vendit të parë, ndërsa tani është e qartë se kush tjetër do të luajë garën më elitare sezonin e ardhshëm.

Stuttgarti korrigjoi të gjitha gabimet e mëparshme dhe shkatërroi Nurnberg në udhëtim me rezultatin 6:0 (3:0).

Stuttgart kështu ka 58 pikë, tre më shumë se Heidenheim në vendin e tretë dhe duke marrë parasysh që në fund merret parasysh gol-diferenca, ata janë gati të kthehen në Bundesligë.