Luis Suarez foli pasi shënoi një penallti në fitoren 2-1 të Uruguait kundër Kilit ndërsa kualifikimi i Amerikës së Jugut për Kupën e Botës 2022 filloi të enjten.

Sulmuesi i Atletico Madrid foli për largimin e tij nga Barcelona muajin e kaluar dhe shprehu shqetësimin e tij për mënyrën se si doli, përcjell portali rtv21.tv

“Kam kaluar gjashtë vjet në Barcelonë dhe kishte mënyra të tjera për të folur me mua dhe për të më thënë se do të kishin planifikuar ndryshime,” tha ai. “Ata nuk i bënë gjërat mirë dhe kjo e bezdisi edhe Lionel Messin. Ai e di që ne vuajtëm dhe sa e vështirë ishte për ne në atë moment“.

“Nuk isha i befasuar që ai më mbështeti publikisht sepse e njoh mirë. E dija dhimbjen që ai ndjeu. Mënyra se si ata e bënë këtë, ndjenja që ju po dëboheni është ajo që dhemb më shumë”

Suarez pranoi se java që ai ndërroi Barça për Atletico ishte më e intensivja në nivelin emocional.

Ai shtoi: “Ato ditë, e enjte deri të dielën, deri në debutimin tim me Atletico, ishin vërtet të komplikuara. Kam qarë për gjithçka që po kaloja. Nuk e mora mirë mesazhin e klubit për shkak të mënyrës se si ata e bënë këtë, më shumë se gjithçka, sepse duhet të pranosh kur mbaron një cikël “.

Për më tepër, ai tha se ishte i trishtuar kur u detyrua të stërvitej larg nga shokët e tij të skuadrës./21Media