Një i vdekur

Një i vdekur

Tre persona kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të një hoteli me pesë yje në provincën e Baloçistanit në Pakistan, duke lënë të vdekur një person, bën të ditur policia.

Një burim nga hoteli ka bërë me dije se brenda hotelit nuk kishte asnjë mysafirë dhe kishte shumë pak punëtorë, për shkak të Ramazanit.

Ushtria Separatiste e Çlirimit e Baloçistanit ka deklaruar se ka kryer sulmin për të synuar investitorët kinezë dhe të tjerë.

Bëhet e ditur se në këtë hotel gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit ka shumë pak vizitorë dhe një numër të limituar të stafit./21Media