Një nxënës i plagosë gjashtë nxënës të tjerë

Një nxënës i plagosë gjashtë nxënës të tjerë

Komiteti rus i hetimeve ka njoftuar se një nxënës i klasës së nëntë ka sulmuar një grup nxënësish të klasës së shtatë me sëpatë, në afërsi të qytetit Siberian të Ulan-Udes, duke plagosur gjashtë prej tyre, para se t’i vinte zjarrin një klase të shkollës, shkruan rtv21.tv

Pesë nxënës dhe një mësimdhënës kanë mbetur të plagosur në sulm, ndërsa sulmuesi është arrestuar dhe është duke është duke u hospitalizuar pas përpjekjes për vetëvrasje.

Më herët gjatë javës, hetuesit hapën një rast penal ndaj një sulmi me thikë në një tjetër shkollë në qytetin rus të Permit, si pasojë e së cilit u plagosën 15 persona./21Media