Dhjetë të tjerë mbetën të plagosur

Dhjetë të tjerë mbetën të plagosur

Të paktën shtatë civile u vranë dhe dhjetë të tjerë u plagosën nga një sulm terrorist në juglindje të Turqisë.

Gjashtë persona u vranë në vend dhe njëri nga të plagosurit vdiq në spital duke rritur numrin e viktimave në shtatë.

Raportohet që eksplozivi i bërë me dorë ka shpërthyer gjatë kalimit të një automjeti civil që transportonte punëtorët e pyjeve.

Dyshohet se sulmin e ka bërë organizata terroriste PKK./21Media