Të shtënat e raportuara erdhën vetëm disa orë pasi 20 njerëz u vranë dhe 26 të tjerë u plagosën

Të shtënat e raportuara erdhën vetëm disa orë pasi 20 njerëz u vranë dhe 26 të tjerë u plagosën

Vetëm disa orë pasi një person hapi zjarr në një qendër tregëtare në El Paso, të Teksasit, një ngjarje e rëndë po raportohet sërish në Shtetet e Bashkuara.

Raportet e para tregojnë se një person hapi zjarr në Dejton, Ohio në orët e para të mëngjesit, duke vrarë të paktën nëntë persona dhe duke lënë 16 të plagosur, transmeton rtv21.tv.

Stacioni njoftoi se sulmuesi ishte vrarë nga policia./21Media