Viktima u dërgua në spital

Viktima u dërgua në spital

Një fëmijë është sulmuar seksualisht dje rreth orës 13:25 në Prizren.

“Sipas dëshmitarëve, një i dyshuar i pa njohur kishte sulmuar seksualisht viktimën mashkull K-Rom i moshës së mitur, mirëpo pas ndërhyrjes së dëshmitarëve i dyshuari ka ikur”, thuhet në njoftimin e policisë.

Viktima është dërguar në Spital dhe sipas mjekut nuk ka shenja dhune.

Policia ka njoftuar se viktima është intervistuar.

Ndërsa, njësia përkatëse policore është duke hetuar rastin./21Media