Sulmohet Shërbimi Federal i Sigurisë ruse

Sulmuesi hapi zjarr në një pikë kontrolli

Një sulmues ka hyrë të premten në zyrën e shërbimit rus të inteligjencës FSB, duke vrarë një punonjës dhe një civil, derisa një tjetër është plagosur në qytetin Khabarovsk në lindje të Rusisë.

“Një person i panjohur ka hyrë në recepsionin e zyrës FSB-a më 21 prill, rreth orës 17:02 sipas kohës lokale dhe ka filluar të shtie në njerëzit që ishin në recepsion”, njofton FSB.

Sulmuesi më vonë ishte identifikuar të jetë një 18 vjeçar banor resident i Khabarovskit i lidhur me grupin Neo-Nazist, shkruan rtv21.tv.

Policia është duke mbledhur dëshmi në vendin e ngjarjes./21Media

 

Back to top button