Dua Lipa: Krijimi i “Sunny Hill Academy” në Prishtinë ëndërr e madhe e imja

Dua Lipa: Krijimi i “Sunny Hill Academy” në Prishtinë ëndërr e madhe e imja

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa që është themeluese e “Sunny Hill Foundation” (Sani Hill Fandejshën), u paraqit sot në një konferencë për media, me ç’ rast u bë e ditur se Komuna e Prishtinës dhe ky fondacion kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi prej 150 mijë eurosh për krijimin e “Sunny Hill Academy” (Sani Hill Akademi) në Prishtinë. Sipas organizatorëve në këtë shkollë do të keni mundësi të ushtrojnë talentet e rinj../21Media