Kosova shënoi golin e parë në ndeshjen kundër Grerqisë që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Golin e parë dhe të vetëm deri tani për Kosovën e shënoi Bernard Berisha në minutën 82-të.

Kujtojmë se, rezultati i ndeshjes është në favor të Greqisë 2-1. /21Media