Kombëtarja e Kosovës shënoi golin e parë kundër Spanjës. Golin për Kosovën e shënoi Besar Halimi në minutën e 70-të.

Halimi, ka shfrytëzuar një dalje të gabuar të Simon dhe një huti të vendasve, duke shënuar një gol nga distanca për 2-1./21Media