Prishtina fiton në udhëtim te Feronikeli, kurse  Gjilani barazon me Trepçën 89,  0:0

Prishtina fiton në udhëtim te Feronikeli, kurse  Gjilani barazon me Trepçën 89,  0:0

Sot janë zhvilluar tri takime të xhiros së 7-të të Superligës së Kosovës në Futboll dhe janë arritur këto rezultate:

Ballkani- Drita                 2:0

Feroniekli- Prishitna        1:2 dhe

Gjilani- Trepça89            0:0

Dy takime tjera të kësaj xhiroje janë zhvilluar dje. Në vijim do të shohim kronikat nga takimet e sotme. (E pergaditi- Bajram SHALA)./21Media