Xhiroja e katërt e Superligës së Kosovës startoi dje me ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Arbërisë dhe Feronikelit e cila përfundoi pa fitues pran rezultatit 0-0.

Ndërkaq sot, zhvillohen edhe tri ndeshje mjaftë interesante të cila fillojnë nga ora 16:00.

Këto janë duelet e sotme:

Drita – Besa Pejë

KF Llapi – FC Ballkani

Trepça 89’ – Prishtina