Superliga e Shqipërisë sot rikthehet  me dy ndeshje interesante, në kuadër të xhiros së 24. Kukësi pret në shtëpi skuadrën e Apolonia Fier-it dhe Bylis është mysafir i Vllaznisë.

Pas 23 xhirosh, tabela kryesohet nga Vllaznia që ka 42 pikë, një më shumë se vendi i dytë dhe i tretë, respektivisht Teuta dhe skuadra e Laçi-t.

Në zonën e rrezikut gjenden skuadrat si Bylis, që pozicionohet i teti në tabelë, Apolonia e Fier-it që gjendet në pozitën e nëntë, dhe në pozitën e fundit gjendet skuadra e Skënderbeu-t.

Programin e plotë të ndeshjeve në Superligën e Shqipërisë e gjeni të bashkangjitur më poshtë.

13:00 Kukësi (6) – Apolonia Fier (9) (Stadiumi Zeqir Ymeri)

13:00 Vllaznia (1) – Bylis (8) (Stadiumi Loro Boriçi).