Kanë përfunduar 45 minutat e para të tri ndeshjeve që po zhvillohen sot në Superligën e Kosovës, ndeshje të vlefshme për xhiron e shtatë.

Ballkani është duke e mposhtur Dritën me rezultat minimal 1-0 në krye-ndeshjen e kësaj jave.

Prishtina është duke fituar me rezultat 0-1 si mysafire e Feronikelit, ndërsa Gjilani dhe Trepça kanë shkuar në pushim me rezultat të barabartë 0-0./KP