​Superliga vazhdon sot me dy ndeshje

Xhiro e 21-të e Superligës së Kosovës do të kompletohet sot pasi të zhvillohen edhe dy ndeshje e mbetura.

Në Klinë do të zhvillohet dueli interesant ndërmjet Dukagjinit dhe Lirisë, dy skuadra të cilat në xhiron e fundit u mposhtën nga Llapi, përkatësiht Drita.

Dueli tjetër do të jetë ai ndërmjet Fushë Kosovës dhe Llapit, me skuadrën e trajneri Tahir Batatina që synon vetëm fitoren pasi me tri pikë të reja do t’i ofrohej Ballkanit në vetëm një pikë duke u bërë kështu kandidat shumë serioz për titullin e kampionit.

Ballkani është lider i Superligës së Kosovës me 44 pikë, kurse Llapi është i dyti me 40 sosh.

Të dy ndeshjet nisin nga ora 13:00.

Ndërsa të mërkurën u zhvilluan tri ndeshje dhe u arritën rezultate e më poshtme:

Drita 1-0 Ballkani

Feronikeli 0-0 Gjilani

Prishtina 0-2 Malisheva

Back to top button