Njerëzit që kanë porositur diçka të zakonshme në internet dhe kanë marrë diçka qesharake

Njerëzit që kanë porositur diçka të zakonshme në internet dhe kanë marrë diçka qesharake

Dyqanet në internet janë padyshim një pjesë e jetës sonë. Në SHBA për shembull, në vitin 2018 njerëzit kanë kaluar 5 orë në javë duke bërë blerje në internet. Por, jo të gjitha blerjet e tyre kanë një fund të lumtur.

Përdoruesit e papërvojë shpesh nuk e kontrollojnë vlerësimin e shitësit dhe i kushtojnë vëmendje vetëm çmimit të ulët të produktit.

Në raste si kjo, ndodhin gjëra qesharake: sikur të blesh një kostum të papritur pushimesh për qenin tënd, të porosisësh një fustan të lezetshëm që duket si një copë leckë e vjetër dhe të kuptosh që kaptina në kapakun e bejsbollit që keni porositur nuk është saktësisht ajo që e keni pritur.

Bright Side ka gjetur disa shembuj të hidhur të përvojave të blerjeve në internet, të cilat ua sjellim më poshtë./21Media