Sveçla për liberalizimin e vizave: S’kemi kohë për të festuar

Pasi Parlamenti Evropian votoi për liberalizimin e vizave për kosovarët ka reaguar edhe Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla.

Sveçla tha se edhe pse moment gëzimi ka ende shumë punë dhe sfida për të tejkaluar.

“Edhe pse moment gëzimi e konfirmim i punës sonë të palodhshme, nuk kemi kohë për të festuar sepse kemi shumë punë dhe sfida për të tejkaluar. Angazhimi ynë jo vetëm se është borxh ndaj të kaluarës por është edhe obligim ndaj të ardhmes së vendit tonë”, ka shkruar Sveçla./21Media

Back to top button