Tahiri: Ajo që ndodhi në Karaçevë ka qenë gabim

Qeverisë Hoti i kërkohet përgjegjësi për hyrjen e xhandarmerisë serbe në Kosovë

Hyrja e xhandarmerisë serbe në territorin e Kosovës u bë temë diskutimi në seancën e sotme të Kuvendit. Derisa në LDK këtë e shohin si çështje teknike që ndodh tash e 20 vjet, tri subjektet e tjera parlamentare e konsideruan si shkelje të sovranitetit të vendit dhe rrezik për destabilizim./21Media

Back to top button