Tahiri pasi Kurti e pranoi Asociacionin: Erdha, dështova, mashtrova dhe pranova

Ish-kryenegociatorja kosovare, Edita Tahiri, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, të mërkurën, i cili e pranoi publikisht që Asociacioni është pjesë e marrëveshjes së Ohrit.

Tahiri për këtë ia ka përkushtuar një postim në “Facebook” Kurtit, duke e quajtur atë mashtrues.

“ERDHA, DËSHTOVA, MASHTROVA, PRANOVA -i atribuohet Kurtit pas pranimit publik te asociacionit”, ka shkruar ish-kryenegociatorja kosovare.

Kurti mbrëmë më në fund është dorëzuar duke e pranuar se në Marrëveshjen e Ohrit ka Zajednicë.

Back to top button