Si e komentoi zv.kryeministri Driton Selmanaj takimin e sotëm zhvilluar në Paris ndërmjet  të delegacionit të Kosovës, të udhëhequr nga kryeministri Hoti  dhe atij të Francës i prirë nga kryetari Macron

Si e komentoi zv.kryeministri Driton Selmanaj takimin e sotëm zhvilluar në Paris ndërmjet  të delegacionit të Kosovës, të udhëhequr nga kryeministri Hoti  dhe atij të Francës i prirë nga kryetari Macron

Kyeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, u takua në Paris me presidentin francez, Emmanuel Macron. U bë e ditur se në këtë takim u bisedua për zhvillimet në Kosovë dhe rajon, me fokus në perspektivën euro-integruese, si dhe për çështjen e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Franca po ashtu është shprehur e përkushtuar për të ndihmuar Kosovën në mbështetjen e procesit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.
Lidhur me vizitën e kryeministrit në Paris, flet zv.kryeministri, Driton Selmanaj, i cili është pjesë e delegacionit kosovar gjatë kësaj vizite. Intervistën e ka zhvilluar redaktori ynë Leart HOXHA./21Media