Taulant Xhaka dhe FC Basel do të vazhdojnë së bashku. 29-vjeçari ka zgjatur para kohe kontratën me Basel deri në vitin 2024.

Xhaka ka luajtur për ekipin e Bazelit që kur ishte 12 vjeç. Përveç një paraqitje të shkurtër të ftuar në huazim në GC, ai ka qenë i veshur me të kuq-blu që nga ajo kohë.

“Është e vështirë të thuash me fjalë se sa do të thotë për mua ky klub dhe ky qytet me tifozët tanë të shkëlqyeshëm”, citohet të këtë thënë Xhaka të FC Basel, përcjell portali rtv21.tv

Ai shtoi:  “Unë jam shumë krenar që mund të vesh ngjyrat e klubit. Qëllimet tona për vitet e ardhshme mbeten ambicioze dhe unë dua të bëj pjesën time për t’u siguruar që t’i arrijmë ato së bashku. “

Presidenti Bernhard Burgener është gjithashtu i kënaqur për zgjatjen e kontratës: “Taulant është një nga shtyllat e ekipit tonë dhe një pjesë e rëndësishme e klubit”./21Media