13 të famshmet që pozuan pa grim

13 të famshmet që pozuan pa grim

Zakonisht jeni mësuar që fytyrat publike të i shihni me grim, veshje ekstravagante duke u dukur si është më së miri. Por, viti 2018 ishte një vit me plotë befasia si për industrinë vendore dhe atë të huaj, shkruan rtv21.tv

Fytyra të njohura hoqën dorë nga grimi, kështu duke publikuar fotografi pa grim në rrjetet sociale si dhe revista të njohura botërore.

Rtv21.tv ua sjellë disa nga të famshmet që nuk kanë përdorur grim gjatë vitit 2018:

Lea Michelle

Lea Michele kicked off the year with a makeup-free selfie.

Gabrielle Union

Gabrielle Union let her freckles shine in a selfie from January.

Kylie Jenner

Kylie Jenner shared a candid moment with baby Stormi on her Instagram story in April.

Demi Lovato

Demi Lovato took off her makeup in a viral video in March.

Christina Aguilera

Christina Aguilera made headlines for ditching her makeup on the cover of Paper Magazine in March.

Tyra Banks

Tyra Banks still managed to

Mindy Kaling

Mindy Kaling went

Leighton Meester

Leighton Meester was spotted with a low-key look in January.

Zendaya 

Zendaya treated her 53.7 million Instagram followers to a casual selfie back in April.

Bella Thorne

Bella Thorne shared a natural close-up selfie while debuting a new hair color.

Jessica Simpson

Jessica Simpson took her makeup-free photo first thing in the morning.

Gwen Stefani 

Gwen Stefani kept her makeup low-key in a photo from June.

Winnie Harlow

Model Winnie Harlow shared of photo of a

Këto fytyra publike “sfiduan” trendin që femrat pozojnë dhe publikojnë vetëm fotografinë perfekte në rrjetet sociale ku shihen me grim./21Media