10 ditëlindjet e mëdha të Hollywood-it

10 ditëlindjet e mëdha të Hollywood-it

Shumë fytyra të njohura në Hollywood në vitin 2019 do të shënojnë një gjysmë shekulli jetë. Çka është e mrekullueshme për të gjitha këto ditëlindje të mëdha është se shumë nga këta të famshëm janë në kulmin e karrierës së tyre.

Këto fytyra të njohura po tregojnë që jeta është e bukur edhe pasi që i kaloni të 40-at, shkruan rtv21.tv

Lista e 10 të famshmëve që do të festojnë 50 vjetorin e lindjes së tyre në vitin 2019:

Jennifer Aniston më 11 shkurt të këtij viti do festojë 50 vjetorin e lindjes.

Image result for jennifer aniston 2018

Më 11 qershor të këtij viti aktori i “Game of Thrones”, Peter Dinklage do të festojë ditëlindjen e 50.

Image result for peter dinklage 2018

Listën e vazhdon aktori i njohur, Ice Cube që më 15 qershor do festojë ditëlindjen e tij të 50.

Related image

Cate Blanchett gjithashtu do të mbush 50 vjet më 14 maj të këtij viti, shkruan rtv21.tv

Related image

Aktoja e “Grey’s Anatomy”, Ellen Pompeo ditëlindjen e 50-të do të e festojë më 10 nëntor të këtij viti.

Related image

Në po të njëjtin muaj, tre ditë më vonë (më 13), 50 vjetorin e lindjes së tij do e festojë aktori i njohur, Gerard Butler.

Related image

Në këtë listë hynë edhe reperi i njohur me famë botërore, Jay-Z, i cili do të festojë ditëlindjen e 50 më 4 dhjetor.

Image result for jay z 2018

Një reper tjetër gjithashtu i njohur do të mbush 50 vjet në 2019 dhe ai është Sean Diddy Combs, i cili do të festojë ditëlindjen më 4 nëntor.

Image result for sean diddy combs 2018

Kësaj liste i bashkëngjitet edhe këngëtarja dhe aktorja e njohur, Jennifer Lopez, e cila do të festojë ditëlindjen e saj të 50-të më 24 korrik.

Related image

Gween Stefani do të festojë ditëlindjen e saj të 50-të më 3 tetor të këtij viti./21Media

Gwen Stefani