Një shpërthim ndodhi të martën e 5 gushtit në Bejrut të Libanit, ku humbën jetën të paktën 100 njerëz dhe rreth 4000 të tjerë mbetën të lënduar.

Në rrjetet sociale, shumë artistë janë solidarizuar me tragjedinë.

Një gjë të tillë e kanë bërë edhe shumë nga të famshmit shqiptarë, të cilët kanë filluar të shpërndajnë në rrjetet sociale imazhe me #prayforLiban./21Media