Dhjetë persona të tjerë mbetën të lënduar

Dhjetë persona të tjerë mbetën të lënduar

Të paktën katër njerëz janë vdekur dhe 10 të tjerë janë lënduar pasi një urë këmbësorësh u rrëzua pranë Universitetit Ndërkombëtar të Floridës në Miami, thonë zyrtarët.

Ekipet e shpëtimit kaluan natën duke kërkuar për viktimat e bllokuara nën strukturën e ngjeshur, transmeton rtv21.tv.

Ura e 862 tonëve, 53 metra ra mbi një autostradë me tetë korsi të enjten pasdite, duke shtypur së paku tetë automjete, thanë policia.

Ura u ngrit të shtunën në vetëm gjashtë orë.

Është ndërtuar duke përdorur një metodë të quajtur “ndërtimi i përshpejtuar i urës” për të shmangur ndërprerjen e trafikut./21Media