Në rrethin Kreuzberg të Gjermanisë disa njerëz u plagosën nga të shtënat me armë, njoftoi policia herët në mëngjes. Sipas BILD, ngjarja ka ndodhur sot pak para orës 4 të mëngjesit, jo shumë larg selisë së SPD, Shtëpia Willy Brandt.

Katër persona mbetën të plagosur nga të shtënat me armë zjarri, raportohet se tre prej tyre janë në gjendje të rëndë, transmeton rtv21.tv.

Oficerë të shumtë të armatosur ishin në detyrë rreth vendit të ngjarjes së krimit për të kërkuar personat e përfshirë në konflikt njerëz të plagosur si dhe autorë. Një helikopter gjithashtu u kërkua dhe rrethoi zonën.

“Situata aktualisht është shumë e paqartë. Sipas njohurive aktuale, nuk ka asnjë provë të një motivi politik”, tha një zëdhënëse e policisë./21Media