Të shtëna me armë në Gjermani, plagoset rëndë një 55-vjeçar nga Kosova

Arratiset dorasi

Një 55-vjeçar nga Kosova është plagosur me armë zjarri Friedrichsfelde të Gjermanisë nga një person i panjohur.

Mediat gjermane kanë raportuar se një i panjohur qëlloi me armë në drejtim të një veture “Audi”, më pas është arratisur.

Ngjarja ka ndodhur të mërkurën rreth orës 13:30.

Dorasi ka qëlluar disa herë në mjet, duke goditur drejtuesin 55-vjeçar. Sipas informacioneve, viktima ka marrë një plumb në shpatull.

Shoferi i plagosur rëndë u trajtua nga ekipet e shpëtimit dhe u dërgua në spital.

Sipas policisë, viktima është një shqiptar nga Kosova.

Në automjet nuk kishte persona të tjerë./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button