Një çift u zhyt dhe u martuan 20 metra nën ujë në brigjet e Chennai, një qytet në jug të Indisë.

V Chinnadurai dhe S Swetha veshën rroba tradicionale dhe shkëmbyen kurora në një ceremoni hindu, të gjitha nën ujë, transmeton rtv21.tv.

Chinnadurai është zhytës i licencuar, por Swetha mori mësime dhe u stërviti disa muaj para dasmës.

E gjithë ceremonia u regjistrua para se çifti të notonte përsëri për të festuar me familjen dhe miqtë./21Media