Sonte u zhvillua ndeshja e parë e çerekfinalës në Ligën e Kampionëve për hendbollistë

Sonte u zhvillua ndeshja e parë e çerekfinalës në Ligën e Kampionëve për hendbollistë

Telekom Veszprem sonte ka mposhtur SG Flensburg-Hadewitt me rezultat përfundimtar, 28:22.

Ndërsa pjesa e parë e ndeshjes përfundoi baras, 15:15, përcjell rtv21.tv

Kjo ishte edhe ndeshja e parë e zhvilluar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve për hendbollistë.

Ndeshjet e skuadrave elitare dhe lojtarëve elitarë evropianë mund t’i përcillni drejtpërdrejt në RTV 21 Plus, që gjithnjë ofron për shikuesit kosovarë ngjarjet e rëndësishme të hendbollit./21Media