Sot rreth orës 12:00, disa persona të armatosur kanë tentuar të kryejnë një grabitje në rrugën “UÇK” në Prishtinë.

Rastin për portalin rtv21.tv e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ajo ka konfirmuar se menjëherë pas marrjes së këtij informacioni strukturat policore për hetimin e krimit kane dalur në vendin e ngjarjes.

“Mbështetur në rezultatet e veprimeve të para hetimore dyshohet se te dyshuarit kane tentuar të realizjone grabitjen duke kërcënuar me armë një punëtore në një institucion mikrofinanciar”, ka thënë Ahmeti.

Derisa ekzaminimi po vazhdon në vendngjarje, Ahmeti ka njoftuar se hetuesit policorë janë duke punuar në identifikimin dhe arrestimin e personave të dyshuar./21Media