Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar mashkull  kosovar  i cili kishte tentuar ta dhunoi viktimën femër kosovare.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Vragoli në Fushë Kosovë, dje rreth orës 17:00.

I dyshuari, sipas Policisë, pasi e kishte kryer veprën me veturë ishte larguar nga vendi i ngjarjes, por ishte ndalë dhe arrestuar nga njësiti policor.

Rasti është duke u hetuar./21Media