Dy vajza në Florida u veshën si gra të moshuara në një përpjekje për t’u kualifikuar për vaksinimin COVID-19, tha të enjten një zyrtar lokal.

Raul Pino, drejtori i Departamentit të Shëndetësisë në Florida tha se vajzat mbërritën në një vend të vaksinimit “të veshur si gjyshe” me mbulesa, gota dhe doreza, por u kthyen prapa. Gratë duket se ishin në të njëzetat, u tha ai gazetarëve.

Pino tha se vajzat po vinin për dozën e tyre të dytë të vaksinës dhe kishin karta të vlefshme vaksinimi nga doza e tyre e parë. Pino nuk e dinte se si e kaluan procesin e vaksinimit herën e parë, transmeton rtv21.tv.

Situata është referuar në zyrën e sherifit të qarkut për hetime të mëtejshme, njoftoi bashkëpunëtori i Orlando ABC ËFTV.

Siguria është shtuar rreth vendeve të vaksinimit./21Media