Ende nuk dihet nëse ka të lënduar

Ende nuk dihet nëse ka të lënduar

Një tërmet prej 5.8 ballë ka goditur sot Stambollin, njofton Drejtoria për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD).

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 70 kilometra në perëndim të Stambollit, respektivisht në Detin Marmara, në jug të qytetit të Silivrit.

Dëshmitarët thonë se kanë parë lëkundje të ndërtesave gjatë tërmetit.

Të martën, një tërmet me magnitudë  4,6 ballë goditi Silivri, një rreth i provincës së Stambollit./21Media