Rama: Nuk do lejojmë asnjë familje që të qëndrojë në infrastrukturë të rrezikshme.-Meta: Çështja e organizimit ka nevojë të përmirësohet,-Qytetarët: Përjetuam një tmerr të vërtetë, askush nuk na ndihmoi

Rama: Nuk do lejojmë asnjë familje që të qëndrojë në infrastrukturë të rrezikshme.-Meta: Çështja e organizimit ka nevojë të përmirësohet,-Qytetarët: Përjetuam një tmerr të vërtetë, askush nuk na ndihmoi

Po vazhdon operacioni i kërkim shpëtimit për personat e mbetur nën rrënoja nga tërmeti shkatërrues në Shqipëri. Së paku 31 persona kanë vdekur, ndërsa

690 janë lënduar, 11 nga të cilët janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe 45 janë shpëtuar. Sot në mëngjes kryeministri Edi Rama shpalli gjendje të jashtëzakonshme në Tiranë dhe Durrës. Ndërsa, pas vizitës në zonën e ish-Kënetës, presidenti shqiptar, Ilir Meta, iu premtoi qytetarëve plotësimin e kushteve elementare, për të cilat dëgjoi ankesa nga qytetarët./21Media