Tetë raste të reja me koronavirus sot janë konfirmuar në Kosovë ngaj 255 mostra të testuara, ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë.

”Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Rahovecit 4 raste (sipas vendbanimit: 4 raste Rahovec), komuna e Mitrovicës 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Mitrovicë) dhe komuna e Vushtrrisë 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Vushtrri’‘, bëhet e ditur në njoftmin e Insitutit.

Sot nuk është regjistruar asnjë rast i shëruar.

Në Kosovë deri tani 927 persona janë të infektuar me koronavirus, 29 persona kanë vdekur, kurse 671 persona janë shëruar. /21Media