Festë në familjen e Teutës

Festë në familjen e Teutës

Aktorja e njohur kosovare, Teuta Krasniqi sot uroi një person mjaft të dashur me rastin e ditëlindjes. Babai i aktores, publicisti i njohur, Milazim Krasniqi sot feston ditëlindjen 64-të.

Me rastin e ditëlindjes së babait, aktorja shkroi një postim të gjatë në instagram, krahas një imazhi, ku shihet babai i saj. Teuta shprehu fjalët më të mira për babain, me ç’rast theksoi se vetëm një fjalë e tij mund ta qetësojë në raste të vështira.

Ajo më tutje e uroi babain për ditëlindjen e 64-të, duke e falënderuar që është babai dhe shoku më me vlerë i saj, shkruan rtv21.tv

“Vec mendimi ne ty, ma qeteson shpirtin, edhe sikur ti kem problemet e krejt dynjase, vec mendimi qe kam mundesi mi diskutu me ty, ma lehteson barren, vec nje fjale e jotja din me ma qetesu edhe gjendjen me te trazume qe mundem me pase… nje moment i yti krenarie me mua, me ben qe te kem kerkesa me te medha nga vetja qe te jem njeri me i mire, ne menyre qe te arrij bile nje perqindje te vogel te vlerave njerezore qe ti i posedon. Faleminderit qe je babi me i mire dhe i dashur ne bote, por mbi te gjitha faleminderit qe je shoku me i besueshem dhe me i vlefshem per mua. Urime ditelindja, pac shendet, dashuri dhe mbaresi gjithmone, bashke me familjen per te cilen aq shume ke dhene nga vetja. Zoti te bekofte e ne te paçim gjithmone.
Te duam shume”, shkroi aktorja në instagram, ku numëron 236 mijë ndjekës.

 

View this post on Instagram

 

Vec mendimi ne ty, ma qeteson shpirtin, edhe sikur ti kem problemet e krejt dynjase, vec mendimi qe kam mundesi mi diskutu me ty, ma lehteson barren, vec nje fjale e jotja din me ma qetesu edhe gjendjen me te trazume qe mundem me pase… nje moment i yti krenarie me mua, me ben qe te kem kerkesa me te medha nga vetja qe te jem njeri me i mire, ne menyre qe te arrij bile nje perqindje te vogel te vlerave njerezore qe ti i posedon. Faleminderit qe je babi me i mire dhe i dashur ne bote, por mbi te gjitha faleminderit qe je shoku me i besueshem dhe me i vlefshem per mua. Urime ditelindja, pac shendet, dashuri dhe mbaresi gjithmone, bashke me familjen per te cilen aq shume ke dhene nga vetja. Zoti te bekofte e ne te paçim gjithmone. Te duam shume 🙏🙏🙏 @k.milazim

A post shared by Teuta Krasniqi (@teutakrasniqi) on

Kujtojmë që Milazim Krasniqi është babai i ish-deputetit të PDK-së, Memli Krasniqit, aktores Teuta Krasniqit dhe Bubulina Krasniqit./21Media