Një 4-vjeçare shqiptare ka rënë nga kati i tretë i një ndërtese në Genova, Itali në 10 metra lartësi.

Sipas mediave italiane, prindërit e vajzës ishin në punë dhe e kishin lënë atë nën kujdesin e një të afërmeje dhe vëllait të saj 5-vjeçar, si dhe një kushëri 13-vjeçar.

Sipas rrëfimeve të fëmijëve të tjerë, ata ishin duke luajtur ndërkohë që tezja e vajzës 4 – vjeçare i kishte lënë ata vetëm pasi ishte larguar.

Fëmija u gjet pa frymë nga mjekët dhe pas tentativave të bluzave të bardha ja dolën ta rikthenin atë në jetë, më pas e vogla u dërgua me helikopter në spitalin Gaslini./oranews