Thaçi në Bruksel takohet me Tusk dhe Hahn

Thaçi në Bruksel takohet me Tusk dhe Hahn

Presidenti Hashim Thaçi ka takuar sot Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe komisionarin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn.

Thaçi thotë se ka kërkuar nga përfaqësuesit e BE-së që të liberalizohen vizat sa më shpejt, sepse, siç ka theksuar, zvarritja është e pakuptimtë./21Media