Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot në një konferencë për media ka thënë se Kosova deri tani është përballur me sukses me pandeminë që shkakton Covid-19.

Thaçi ka shprehur mirënjohje për mjekët, infermierët, tërë stafin mjekësor, Institutin e Shëndetit Publik, për punën profesionale dhe të palodhshme që kanë bërë në shërbim të qytetarëve të Kosovës./21Media

#Thaçi: Deri sot Kosova është përballur me sukses me pandeminë

Gepostet von RTV21 am Freitag, 15. Mai 2020