Lajçak: Gjithçka e arritur në dialog është rezultat i punës së përbashkët SHBA-BE

Lajçak: Gjithçka e arritur në dialog është rezultat i punës së përbashkët SHBA-BE

Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, po qëndron për vizitë në Kosovës. Ai u prit nga presidenti Hashim Thaçi i cili në një konference të përbashkët me përfaqësuesin e BE-së tha se procesi i dialogut me Serbinë duhet të nis me liberalizimin e vizave dhe t֝ë përfundojë me njohje reciproke. Ndërsa Lajçak tha se presin që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë shumë shpejt./21Media