Presidenti i Kosovës,  Hashim Thaçi e quan të dështuar Qeverinë në detyrë për sa i përket rimëkëmbjes ekonomike.

Këtë Thaçi e tha pas sot takimit me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqin.

“Është obligim për institucionet e vendit, të rikthehemi me përkushtim maksimal në jetën normale, por të ketë rimëkëmbje ekonomike. Do të punojmë të gjithë bashkërisht sepse është jetike të nxirret një pako e plotë dhe e qartë. Për fat të keq deri më tani kemi pasur një qasje jo serioze të dështuar të qeverisë sa i përket rimëkëmbjes ekonomike”, u shpreh Thaçi.

Thaçi: Qeveria dështoi sa i përket rimëkëmbjes ekonomike

Thaçi: Qeveria dështoi sa i përket rimëkëmbjes ekonomike

Gepostet von RTV21 am Dienstag, 26. Mai 2020

Ndërsa, kryetari i Odës Ekonomike, Berat Rukqi tha se pandemia nuk ndikoi vetëm në shëndetin publik por pati ndikim edhe në ekonomi. /21Media